Kontrowersyjne zachowanie kibiców Lazio Rzym w Monachium zaskoczyło wszystkich!

Znany jest fakt, że sympatycy Lazio Rzym nie należą do najspokojniejszych fanów futbolu. Ich niechlubna reputacja związana jest z awanturniczym i często faszystowskim zachowaniem, co było szczególnie widoczne podczas wyjazdowego meczu Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium. Kierując się prawdopodobnie chęcią kontrowersji, wybrali odwiedzić historyczną piwiarnię Hofbrauhaus w Monachium, będącą miejscem jednego z pierwszych publicznych wystąpień Adolfa Hitlera.

Wybór miejsca spotkania przed meczem przez sympatyków Lazio był jednoznaczny: wybrali lokal, który jest silnie związany z nazizmem i postacią Hitlera. Nie stawiając na żadne tłumaczenia czy usprawiedliwienia, byli otwarci na temat swoich intencji i poglądów.

Podczas pobytu w piwiarni, kibice Lazio Rzym jasno wyrażali swoje faszystowskie postawy. Popijając piwo, radośnie skandowali „Duce, Duce, Duce” – hymn poświęcony Benito Mussoliniemu – i prezentowali gesty typowe dla ruchu nazistowskiego.

Piwiarnia, która została otwarta w 1589 r., jest popularnym punktem na trasie turystycznej po Monachium, śledzącej historię Trzeciej Rzeszy. Tym samym miejsce to ukazuje miasto jako kolebkę narodzin nazistowskiego ruchu.