Sztuczna Inteligencja w Ekonomii

Roboty i maszyny są nieodłącznym elementem naszego świata. Postęp technologiczny oraz wzmacnianie poczucia przynależności komputerów do ludzi i ludzi do komputerów, to społeczny proces współdziałania człowieka i maszyny. Ekonomia nie jest obca temu zagadnieniu. Gospodarka zyskuje nowe miejsca pracy wraz z rozwojem maszyn i algorytmów.

Metody obliczeniowe stale się rozwijają, jednymi z nich jest rozwijanie sztucznej inteligencji. Maszyny mogłyby wnioskować, postrzegać a nawet działać samoczynnie. Takie jest zapotrzebowanie współczesnej ekonomii i gospodarki światowej. Artificial Intelligence w skrócie AI, jest tym działem informatyki, który wykorzystuje maszyny i algorytmy do usprawniania wspomagania działań człowieka przez te roboty, za pomocą programowania algorytmów o znamionach inteligencji.

Zmienność jest na trwałe wpisana do życia człowieka. Nie może on być pewien ani sekundy życia. Tak samo dzieje się z robotami. Maszyny są przystosowywane do zmiennych warunków, bo takie spotkają na swojej drodze we współczesnym świecie. Również ważna jest zdolność do podejmowania skomplikowanych decyzji. Jeżeli nie będziemy zdecydowani, nie podejmiemy odpowiednio szybko decyzji, to los sam je podejmie za nas. Tak samo jest z robotami, muszą nauczyć się logicznego myślenia, w oparciu o który zostały zrobione.
Jak widzisz los maszyn w naszych rękach jest podobny do tego, jaki my mamy już teraz. Mimo, że jeszcze nie są tak doskonałą formą życia jak człowiek, to muszą być przystosowywane do współczesnego świata. Szczególnie zagrożeń i możliwości jakie daje.