Dlaczego warto odwiedzić Rzym?

Nie bez powodu Rzym nazywany jest „Wiecznym Miastem”, a pomimo swojej starożytnej historii udaje mu się pozostać wiecznie nowoczesnym i młodym. To miasto było świadkiem narodzin, powstania i upadku jednego z najpotężniejszych imperiów na świecie. Dlaczego zatem warto odwiedzić Rzym?

Rzymowi udało się zachować wspaniałość budynków, pomników i wyjątkową architekturę epoki przedchrześcijańskiej dzięki czemu miasto to pozostawia niezacieralny ślad w nauce, sztuce i literaturze. Jego liczni władcy, wielcy i szaleni, błyskotliwi generałowie i zdeprawowani megalomańscy satyrowie, przyczynili się do tego, co obecnie słusznie uważa się za Światowe Dziedzictwo Ludzkości.

Bezcenne spacery po Wiecznym Mieście

Spacerując po niekończących się starożytnych ulicach i placach Rzymu, turystów nie męczy podziwianie budowli, świątyń i innych bezcennych skarbów stworzonych w czasie potęgi Cesarstwa Rzymskiego. A na klasyczne pytanie, co zobaczyć w Rzymie, jest tylko jedna poprawna odpowiedź jest tylko jedna. W Rzymie warto zobaczyć wszystko. Najczęściej nie ma na to czasu, więc trzeba wybierać najważniejsze, interesujące i godne uwagi, charakterystyczne dla miasta miejsca takie jak:

  • Watykan
  • Katedra św. Piotra
  • Kooseum
  • Panteon
  • Wzgórze Palatyńskie
  • Fontanna di Trevi

Stolica wina, kawy i mody – Rzym

Rzym to nie tylko zwiedzanie zabytków, ale także niesamowita włoska kuchnia i prawdziwa włoska kawa. Warto w czasie wizyty w tym pięknym mieście spędzić wieczory w lokalnych kawiarenkach popijając pyszne espresso, włoskie wina z prowincji Chianti i zajadać się najpyszniejszymi pastami na świecie. Rzym to także jedna ze światowych stolic mody, dlatego rzymskie ulice nie przestając zachwycać szykiem i budzą podziw.

źródło: https://www.rezerwaty.pl/ – portal o turystyce