Siatka na balkon dla kota. Przydatna rzecz w codziennym funkcjonowaniu

Mieszkanie w bloku rządzi się swoimi prawami. To właśnie w tego rodzaju nieruchomości mamy nieco mniejszą prywatność, aniżeli mieszkając w domu wolnostojącym. Jednak zazwyczaj za jego zakupem przemawia także szereg korzyści. Niewątpliwie największą z nich jest cena. W końcu nieruchomość w bloku wielorodzinnym jest tańsza. Ponadto, drugim niezwykle istotną zaletą jest lokalizacja. Zazwyczaj mieszkania znajdują się w dobrze usytuowanym miejscu, które jest niedaleko od szkół, przedszkoli czy sklepów spożywczych. Dużym minusem mieszkania w bloku jest z pewnością brak ogródka. Jednak na szczęście na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, powstają coraz to większe i szersze balkony oraz tarasy. Balkon to prawdziwy rarytas, dzięki któremu będziesz mógł wziąć haust świeżego powietrza o poranku.

  1. Zwierzęta domowe w bloku
  2. Siatka na balkon dla kota i psa
  3. Siatka balkonowa – montaż
  4. Siatka ochronna

Zwierzęta domowe w bloku

Samo posiadanie zwierząt w bloku nie jest przecież w sobie złe. Jeśli zapewniać im będziemy odpowiednie oraz komfortowe warunki, taki zwierzak będzie z pewnością szczęśliwy. Wydawać by się mogło, że brak ogródka jest dużym minusem. Nic jednak bardziej mylnego. Jeżeli nawet mieszkasz w domu jednorodzinnym i tak musisz wyprowadzać psy na spacer. Samo wypuszczenie ich na ogródek nie załatwia już sprawy. Balkon może się okazać miejscem, które twoje zwierzęta będą uwielbiać. W końcu, pies czy kot z pewnością będzie towarzyszem naszej porannej kawy na tarasie, na świeżym powietrzu. Dlatego też niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie balkonu.

Siatka na balkon dla kota i psa

Przydatnym elementem wyposażenia okaże się siatka na balkon. To solidny element, który przyda się w mieszkaniach, w których przebywają zwierzęta domowe. Ochronna siatka dla kota i psa pozwoli na spokojny odpoczynek zarówno tobie, jak i twojemu pupilowi. Koniec ze stresem związanym z wypadnięciem kota.

Siatka dla kota występuje w kilku rodzajach. Może być wykonana z:

  • metalu,
  • polietylenu,
  • polietylenu wzmocnionego drutem,
  • polipropylenu,
  • monofilamentu.

Każda z nich różni się niejako od siebie. Warto również podkreślić, że siatka balkonowa dla kotów działa również na ptaki. Dowiedz się, jak prawidłowo zabezpieczyć balkon.

Siatka balkonowa – montaż

Jak montuje się siatki ochronne? Wbrew pozorom nie jest to nic trudnego. Montaż siatki balkonowej można wykonać na dwa sposoby. Po pierwsze, tak zwany montaż inwazyjny, czyli wiercenie dziur w ścianie. Do montażu siatki w sposób inwazyjny przyda się wiertarka, młotek, kombinerki oraz śrubokręt. Po drugie, można przymocować ją bezinwazyjnie. Przydadzą się tutaj specjalne zaczepy lub haki. Montaż siatki na balkonie wykonaj według własnych preferencji.

Pamiętaj jednak o kilku elementach. Po pierwsze, dobrze napnij siatkę i odetnij jej nadmiar. Po drugie, nie zostawiaj nieprzymocowanych części ani zbyt luźnych elementów, które mogą wypaść. A także zwróć uwagę na powstałe szczeliny. Jeśli są jakieś luki warto zdemontować i ponownie zamontować siatkę, tak, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo swoim zwierzakom.

Siatka ochronna

Siatki zabezpieczające to must-have wyposażenia twojego balkonu, jeśli posiadasz w swoim domu zwierzę domowe. Jaka siatka najlepiej sprawdzi się na twoim balkonie? Wszystko zależy od twoich własnych preferencji. Pamiętaj jednak, że te, wykonane z mocnego metalu będą na pewno bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne czy szkodliwe warunki atmosferyczne. Siatka dla kota powinna być jednak wymieniana co kilka lat, by spełniać swoje funkcje.