Jak dbać o swoje zdrowie podczas upałów?

Zbliża się lato, a wraz z nim upalne dni, które dadzą się wszystkim we znaki. Wysokie temperatury powietrza wymagają od nas odpowiedniego zatroszczenia się o nasze zdrowie. Upały sprzyjają przegrzaniu organizmu oraz odwodnieniu. Szczególnie narażone są na to osoby starsze i dzieci. Jednak każdy z nas powinien odpowiednio o siebie zadbać. Istnieje kilka sposobów, które zapobiegną negatywnym skutkom wysokich, letnich temperatur.

Jak dbać o siebie podczas upałów?

Podczas wysokich temperatur, każdy z nas powinien odpowiednio zadbać o swoje zdrowie. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o piciu dużej ilości wody, żeby nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Podstawowym napojem powinna być woda z dużą zawartością minerałów. Unikajmy również zbyt długiego przebywania na słońcu. Jeśli chcemy się opalać, róbmy to do godziny 11, a później dopiero po 16, dzięki temu unikniemy poparzeń słonecznych. Przy wysokich temperaturach powietrza, najlepiej jest utrzymywać lekkostrawną dietę i spożywać duże ilości warzyw i owoców. Najlepiej zrezygnować z ciężkich, tłustych, smażonych potraw. Klimatyzacja w gorące dni przynosi ulgę, jednak należy pamiętać, że duże różnice temperatur źle wpływają na nasz organizm. Na szkodliwe skutki upałów najbardziej narażone są dzieci i osoby starsze. Jednak nie możemy zapominać o zwierzętach i ich potrzebach w tym trudnym czasie.

Kosmetyki chroniące skórę przed słońcem

Wychodząc z domu, latem, powinniśmy pamiętać o ochronie skóry przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Ta kwestia stała się ostatnio szczególnie głośna. Wszyscy dermatolodzy są zgodni, że zawsze powinniśmy stosować kosmetyki z wysokim filtrem. Uchroni nas to przed poparzeniem oraz poważnymi chorobami skóry, takimi jak czerniak. Nawet jeśli kobieta ma makijaż na twarzy, a podkład, którego używa ma filtr, zawsze powinna użyć pod niego krem z filtrem, najlepiej 50 SPF. Podczas opalania również powinniśmy stosować wysokie filtry i zawsze opalać się z rozsądkiem. Kosmetyki z filtrem uchronią nas przed poparzeniem i zapewnią zdrową i piękną opaleniznę!