Jak herbaty ziołowe wspierają nas w diecie odchudzającej?

Coraz więcej osób cierpiących na otyłość lub nadwagę szuka szybkich sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów i postrzega herbaty ziołowe jako dobrą alternatywę.

Nadwaga jest stanem fizycznym, który wykracza poza problemy z postrzeganiem własnego wizerunku i samooceną. Jest to ważny czynnik ryzyka innych chorób. Oznacza to, że musimy zmienić nasze nawyki, zwiększyć aktywność fizyczną i kontrolować naszą dietę. Istnieją jednak rośliny, które mogą pomóc nam kontrolować naszą wagę. Należy wyjaśnić, że żaden z tych naparów na odchudzanie nie jest cudowny, nie sprawi, że schudniesz na własną rękę, ale mogą one być bardzo pomocne dla niektórych aspektów związanych z nadwagą.

Dają uczucie sytości

Niektóre z odchudzających herbat ziołowych, które znajdziesz w tym artykule, mają działanie sycące. Oznacza to, że kiedy je pijemy, czujemy się bardziej syci, a więc mamy tendencję do jedzenia mniejszej ilości jedzenia niż zwykle. Sycące herbaty ziołowe na odchudzanie są zwykle wykonane z roślin bogatych w śluzy. Śluzy to polisacharydy, których nasz układ pokarmowy nie jest w stanie strawić, a które mają dużą zdolność do wchłaniania wody. Oznacza to, że kiedy znajdują się one w jelicie, tworzą rodzaj żelu, który zwiększa zarówno ich rozmiar, jak i rozmiar kapsułki kałowej. Najbardziej zauważalną konsekwencją tego jest to, że poprzez zwiększenie ich rozmiaru, nasze ciało ma wrażenie sytości, więc nie czujemy potrzeby jedzenia tak dużo. Herbaty ziołowe mają również właściwości hipoglikemizujące i obniżające poziom lipidów, co w uproszczeniu oznacza, że zmniejsza wchłanianie cukrów i tłuszczów.

Przyspieszają metabolizm

Jeśli chodzi o odchudzanie, musimy osiągnąć dwie rzeczy: z jednej strony spożywać mniej kalorii niż do tej pory, a z drugiej strony zwiększyć ilość kalorii, które nasz organizm wydatkuje w ciągu dnia. To ostatnie osiąga się poprzez zwiększenie aktywności fizycznej i wydatku energetycznego naszego organizmu, ale są pewne napary odchudzające, które mogą nam w tym pomóc.

Są one wykonane z roślin termogenicznych, które powodują termogenezę. Co to znaczy termogeneza? Otóż jest to mechanizm, który aktywuje uwalnianie ciepła (energii) z naszego organizmu, co zwiększa wydatek kaloryczny.

Łagodzą stany niepokoju

Głód emocjonalny, znany również jako zachcianki żywieniowe, jest coraz częstszym sposobem odnoszenia się do żywności w naszym bardzo zestresowanym społeczeństwie. Jest to forma stresu, w której lęk objawia się poprzez jedzenie: objadanie się, wysokotłuszczowe i wysokosłodzone posiłki, niekontrolowane jedzenie.

Istnieją pewne rośliny, które przyjmowane w postaci naparu mogą pomóc nam w leczeniu podstawowego problemu, jakim jest lęk, i w ten sposób zapobiec napadom łakomstwa.

Eliminują nadmiar wody z organizmu

Obrzęk, popularnie znany jako retencja płynów, jest stanem fizycznym, który określa nadmierne gromadzenie się płynu śródmiąższowego, lub innymi słowy, płynu w tkankach naszego ciała. Chociaż w większości przypadków stan ten nie jest poważny, czasami musi być leczony lekami, aby zapobiec chorobom nerek, wątroby lub serca.

Głównymi przyczynami zatrzymywania płynów w organizmie są siedzący tryb życia, niewydolność serca i niezrównoważona dieta — zwłaszcza bogata w sól. Istnieją różne rodzaje infuzji diuretycznych, które mogą pomóc nam wyeliminować zatrzymanie płynów.

One thought on “Jak herbaty ziołowe wspierają nas w diecie odchudzającej?

Dodaj komentarz