Zimowy 2024 rok – jak wpłynie na ceny węgla? Prognozy i aktualne oferty składów opałowych

Styczeń 2024 roku to czas, kiedy wielu z nas zastanawia się nad cenami węgla. Składy opału, które prowadzą sprzedaż online, podają swoje oferty, pozwalając nam zorientować się w sytuacji rynkowej. Jeden ze sklepów internetowych, będących częścią sieci składów opałowych zlokalizowanych na północy Polski, oferuje następujące ceny:

Workowany ekogroszek marki Pułkownik można nabyć za 1599 zł za tonę. Każdy worek zawiera 25 kg produktu, a dostawa jest darmowa. Drugą opcją jest orzech workowany znany jako Porucznik, którego cena za tonę wynosi 1529 zł. Tak jak w przypadku pierwszego produktu, każdy worek waży 25 kg i dostawa jest bezpłatna.

Sklep oferuje także inne rodzaje ekogroszku w workach, których cena wynosi od 1699 do 1799 zł za tonę, z darmową dostawą. Alternatywą dla ekogroszku jest orzech workowany, dostępny za 1749 zł za tonę, również z bezpłatną dostawą.

Warto jednak pamiętać, że podczas sprawdzania cen węgla online, w wielu składach opału finalna cena staje się dostępna dopiero po wprowadzeniu szczegółowych danych. Często musimy określić ilość węgla, który chcemy zakupić, rodzaj węgla oraz miejsce dostawy. Te czynniki mogą wpływać na ostateczną cenę produktu.