5 najciekawszych faktów na temat Niemiec

Zapraszamy do zapoznania się z 5 ciekawostkami na temat Niemiec.

Ciekawostki o Niemczech:

  1. Aktualna flaga Niemiec jest odziana w trzy zupełnie różne kolory. Zaliczamy do nich czarny, czerwony, a także żółty. Ich zastosowanie ma na celu upamiętnić ofiarę żołnierzy poległych w niezwykle krwawych wojen napoleońskich, bowiem niemieccy żołnierze nosili w tamtym czasie mundury składające się z w pełni czarnego garnituru, który był wzbogacony o dość charakterystyczne czarne zdobienia, oraz gustowne złote guziki.
  2. Oktoberfest, czyli dożynki chmielne organizowane w stolicy Bawarii, czyli Monachium to zdecydowanie jedno z największych świąt w całych Niemczech. Są one organizowane corocznie od 1810 roku i trwają od 16 do 18 dni. Udział w tym niezwykle charakterystycznym święcie obejmuje uczestnictwo w różnego rodzaju rozrywce, w tym zabawka podczas tradycyjnych tańców, a także konsumpcja oryginalnego piwa. W trakcie festiwalu mieszkańcy naszego zachodniego sąsiada są w stanie wypić nawet 7.3 miliona litrów tego napoju, co czyni Oktoberfest niewątpliwie największą tego typu imprezą na całym świecie.
  3. Niemieckie przepisy dotyczące spożywania alkoholu są naprawdę niezwykle łagodne jak na dzisiejsze warunki. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż już 14-latkowie mogą spożywać piwo, tudzież wino w obecności osoby dorosłej, a samo picie napojów o charakterze wyskokowym w miejscach publicznych nie jest w żadnym stopniu zakazane.
  4. Niemiecka gospodarka jest największą w Europie. Co więcej zajmuję ona zaledwie czwarte miejsce względem wszystkich państw kuli ziemskiej. Oczywiście mowa w tym miejscu o średnim rocznym PKB.
  5. Chrześcijaństwo to największa religia w Niemczech, która ma ponad 48 milionów wyznawców w tym kraju. Natomiast co ciekawe ponad 33 procent mieszkańców nie wyznaje kompletnie żadnej wiary.

Więcej interesujących faktów o różnych państwach przeczytasz w portalu https://e-turystyczny.pl/.