Aleksander Zniszczoł plasuje się na 6. miejscu podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lake Placid

W sobotnich zawodach Pucharu Świata, które odbyły się w amerykańskim Lake Placid, polski skoczek Aleksander Zniszczoł zajął szóstą pozycję. Pozostałe miejsca zajęli Dawid Kubacki (17. miejsce), Piotr Żyła (21. miejsce), Paweł Wąsek (34. miejsce) i Kamil Stoch (41. miejsce). Słoweniec Lovro Kos triumfował podczas tych zawodów, a poza nim na podium stanęli Japończyk Ryoyu Kobayashi oraz Norweg Marius Lindvik.

Zniszczoł osiągnął długość 116 m oraz 129 m, co przekładało się na notę końcową 271,4 pkt. Tym samym, niemal trzydziestoletni skoczek wyrównał swoje dotychczas najlepsze wyniki w Pucharze Świata. Dawid Kubacki uzyskał długość 121 m i 125 m, zdobywając notę 261,5 pkt, a Piotr Żyła skakał na odległość 123 m i 118,5 m, otrzymując łącznie 252,5 pkt.

W pierwszej serii Paweł Wąsek otrzymał 113,8 pkt za skok na odległość 110,5 m. Kamil Stoch osiągnął natomiast wyniki 108 m i 105,9 pkt.

Na najwyższym stopniu podium stanął Lovro Kos z notą 278,9 pkt, którą zdobył po skokach na 123,5 m i 125 m. To było pierwsze zwycięstwo Słoweńca w zawodach Pucharu Świata. Ryoyu Kobayashi skoczył na odległość 125,5 m i 122 m, przegrywając z Lovro Kos’em o zaledwie 0,8 pkt. Marius Lindvik triumfował po raz pierwszy w tym sezonie, tracąc do zwycięzcy tylko 1,1 pkt. Jego skoki wyniosły odpowiednio 121,5 m i 133 m.

Austriak Stefan Kraft, który prowadził po pierwszej serii, spadł na końcu na 24. miejsce.