Jak radzi sobie z chorobą monarcha Wielkiej Brytanii, król Karol III? Nowe informacje przekazała jego małżonka, królowa Kamila

Królowa Kamila postanowiła podzielić się z opinią publiczną informacjami na temat stanu zdrowia swojego męża, króla Karola III. Według jej słów, monarcha, mimo trudnej sytuacji związanej z niedawną diagnozą raka, radzi sobie zaskakująco dobrze. Po tym jak król został zdiagnozowany, część jego obowiązków przejęli inni członkowie rodziny królewskiej. Szereg funkcji pełnią teraz osoby inne niż książę Harry czy księżna Kate. Monarcha jednak, pomimo choroby, kontynuuje wykonywanie swoich obowiązków na swój własny sposób.

Do wiadomości publicznej wpłynęły najnowsze informacje dotyczące zdrowia króla Karola III, u którego stwierdzono rak. Niestety nie jest znane, który konkretnie organ został dotknięty chorobą nowotworową. Jednakże znana jest informacja, że nie jest to rak prostaty oraz że choroba została wykryta we wczesnym stadium.

Informacje o diagnozie raka u króla Karola III poruszyły opinie publiczną zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie. Podczas wieczoru muzycznego w katedrze w Salisbury królowa Kamila podzieliła się z publicznością najnowszymi informacjami na temat stanu zdrowia swojego męża. Jak zaznaczyła, on mimo wszystko radzi sobie doskonale i jest bardzo wzruszony licznymi listami oraz wiadomościami, które otrzymuje od troskliwej opinii publicznej.

Wśród osób, które jako pierwsze przekazały choremu królowi życzenia zdrowia, był także brytyjski premier Rishi Sunak. Ten ostatni wyraził swoje pełne zaufanie do tego, że monarcha szybko wróci do pełni sił. W swojej wiadomości podkreślił również, że cały naród trzyma kciuki za powrót króla do zdrowia.

Po ogłoszeniu diagnozy raka u króla Karola III ten razem z małżonką opuścił Londyn, aby rozpocząć leczenie. Obecnie para królewska przebywa na zamku Sandringham w hrabstwie Norfolk. W międzyczasie księżna Kate – żona następcy tronu – trafiła do szpitala w wyniku operacji jamy brzusznej, co sprawiło, że na kilka tygodni została wyłączona z oficjalnych obowiązków.

Po wykryciu raka u króla Karola III, większość jego obowiązków przejął następca tronu książę William. W związku z nieobecnością żony ma on teraz pod swoją opieką troje dzieci. Dodatkowo księżna Kamila oraz siostra króla, księżniczka Anna, również włączyły się w pełnienie obowiązków królewskich. Książę Harry, który na chwilę powrócił do Londynu z Kalifornii, spotkał się z ojcem, jednak po rezygnacji z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej nie zamierza pomagać swojemu bratu.

Z powodu choroby król Karol III musiał zmodyfikować swój tryb życia i sposób wykonywania swoich obowiązków. Teraz na przykład cotygodniowe rozmowy z premierem Sunakiem odbywają się telefonicznie. Mimo to monarcha nadal zajmuje się podpisywaniem ustaw oraz codziennie otrzymuje informacje przekazywane przez rząd.