Fręch z sukcesem w Dausze, po pokonaniu dwóch Rosjanek zapewnia sobie miejsce w turnieju głównym

Magdalena Fręch, polska tenisistka, triumfowała nad Kamillą Rachimową, zawodniczką z Rosji, w wyniku kwalifikacyjnej rywalizacji turnieju WTA 1000 w Dausze. Pojedynek zakończony wynikiem 6:2, 6:2 zaowocował awansem polskiej reprezentantki do głównej drabinki turnieju.

W kolejnym spotkaniu eliminacyjnym, Magdalena Fręch zmierzyła się z Marią Timofiejewą, również pochodzącą z Rosji. Mecz zakończył się zwycięstwem Polki, mimo początkowej przegranej pierwszego seta 2:6, wygrała dwa następne 6:0 i 7:6 (7-5).

W turnieju w Dausze wystąpi również Iga Świątek, numer jeden na liście rozstawienia. Świątek ma na koncie dwa triumfy w tych zawodach. W roku 2023 pokonała w finale Amerykankę Jessicę Pegulę zdobywając dwa sety 6:3 i 6:0. Natomiast dwie edycje wcześniej finałowy pojedynek z Anett Kontaveit z Estonii zakończył jej zwycięstwo 6:2, 6:0.

Trzecią reprezentantką Polski, która zagra w turnieju głównym, który rozpoczyna się w niedzielę, jest Magda Linette.