Czym jest Spotify, ile kosztuje i czy warto mieć tam konto?

Słyszeliście kiedyś o platformie Spotify? Zastanawialiście się kiedyś czym jest ta strona i czy warto zakładać tam konto? Spotify to nic innego jak platforma streamingowa z nieograniczonym dostępem do muzyki i podcastów. Serwis ma wersję darmową, w której raz na kilka utworów musimy wysłuchać reklam, a także wersję premium, w której treści sponsorowane znikają. Na całym świecie z serwisu korzysta ponad 375 milionów osób, ponad połowa wykupuje regularną subskrypcję likwidującą reklamy.

Możliwości jakie daje nam serwis Spotify

Dzięki posiadaniu konta w serwisie Spotify mamy dostęp do ogromnej biblioteki muzycznej. Znajdziemy tu utwory i całe płyty naszych ulubionych wykonawców. Dodatkowo możemy korzystać z gotowych playlist utworzonych przez serwis oraz przez innych użytkowników. Na Spotify znajdziemy playlisty różnych gatunków muzycznych, a także listy przebojów z danego kraju. Są również playlisty stworzone na różne okazje, na przykład impreza ze znajomymi, spacer, czy muzyka do pracy. Ciekawą opcją jest również duża baza różnorodnych podcastów. Każdy z użytkowników z pewnością znajdzie coś dla siebie w bogatej bibliotece serwisu.

Ile to kosztuje? Różne wersje miesięcznych abonamentów

Oczywiście możemy zdecydować się na korzystanie z wersji Spotify Free. Musimy się jednak liczyć wtedy z tym, że w każdym momencie słuchania, nasz ulubiony utwór, czy podcast, mogą nam przerwać reklamy. Jeśli chcemy z nich zrezygnować, musimy zapłacić. Jakie pakiety oferuje nam serwis Spotify?

  • Spotify Individual (20 zł) – dzięki tej wersji abonamentowej z serwisu może korzystać jedna osoba. Pakiet ten daje nam możliwość nieograniczonego słuchania muzyki i podcastów bez reklam. Na użytkowników czeka również ciekawa opcja, jaką jest słuchanie muzyki offline. Żeby to było możliwe, wcześniej musimy pobrać wybrane utwory.
  • Spotify Duo (25zł) – w tej wersji z konta mogą korzystać dwie osoby. Jest jednak jeden warunek. Muszą mieszkać pod jednym adresem.
  • Spotify Family (30zł) – ten abonament działa na podobnej zasadzie co Spotify Duo. Dzięki tej wersji możemy założyć aż 6 kont, dla członków całej rodziny, mieszkającej pod jednym adresem.
  • Spotify Student (10zł) – to ten sam pakiet co Spotify Individual, ale ze zniżką studencką. Musimy jednak potwierdzić w serwisie status studenta.