Dlaczego warto wysyłać dzieci na kolonie i obozy młodzieżowe?

Są wakacje, a Twoja pociecha nie odchodzi od komputera? Cały wolny czas spędza grając w gry i oglądając filmiki na telefonie? Nie możesz się doprosić, żeby chociaż na chwilę wyszła z innymi dziećmi na dwór? Zastanawiasz jak to zmienić? Dobrym sposobem na oderwanie dziecka od ekranów komputerów i telewizorów jest wysłanie go na kolonie lub obóz młodzieżowy. Jeśli nadal masz wątpliwości, czy warto, postaramy się dostarczyć Ci większą ilość argumentów.

Największe zalety kolonii i obozów młodzieżowych

Z pewnością, największą zaletą wyjazdów na kolonie i obozy jest to, że dziecko spędza mnóstwo czasu ze swoimi rówieśnikami. W ten sposób nawiązuje relacje, które są dla niego niezbędne na tym etapie rozwoju. Szczególnie w tych trudnych czasach, kiedy przez długi czas dziecko po prostu musiało siedzieć w domu, ponieważ nawet lekcje odbywały się zdalnie. Kolejną zaletą obozów młodzieżowych jest to, że dzieci nabywają na nich nowych umiejętności i uczą się samodzielności. W końcu przez kilkanaście dni muszą poradzić sobie bez pomocy rodziców. Oczywiście na miejscu znajdują się doświadczeni opiekunowie, ale z pewnością nie będą oni dziecka we wszystkim wyręczać. Jeśli Twoje dziecko za dużo czasu spędza przy komputerze lub telefonie, możesz poszukać wyjazdu, na którym tego typu sprzęty są zabronione. Jest duża szansa, że Twoje dziecko na takim wyjeździe odpocznie od elektroniki i skupi się na innych, ważnych aspektach życia.

Obóz rekreacyjny czy tematyczny?

W ofertach różnych biur podróży królują obozy rekreacyjne. Co się kryje pod taką nazwą? To po prostu zwykłe kolonie, na których dziecko spędza czas z rówieśnikami, bierze udział w grach i zabawach integracyjnych i po prostu odpoczywa. Jest to fajny pomysł na wakacje, jednak w pewnym momencie dziecko może się po prostu znudzić i po czasie sięgnąć po telefon komórkowy, który przecież ma ze sobą. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być wysłanie pociechy na obóz tematyczny. Zastanów się czym najbardziej interesuje się Twoje dziecko. Lubi piłkę nożną? Wyślij je na obóz piłkarski. Uwielbia malować i rysować? Poszukaj wyjazdu, na którym będą zajęcia plastyczne. Chciałoby się nauczyć jeździć konno? Z łatwością znajdziesz obóz jeździecki. Tak naprawdę wszystko zależy od upodobań i zainteresowań Twojej pociechy.