Czym psy bawią się najchętniej?

W sklepach zoologicznych znajdziemy różnorodne zabawki dla psa. W zdecydowanej większości są to piłki i inne akcesoria do aportowania. Psy uwielbiają biegać za rzucanym im gadżetem i w tego typu zabawach uczestniczą najchętniej, nawet jeśli miejsce profesjonalnej zabawki zajmuje zwykły patyk. Oczywiście akcesoria do aportowania nie wyczerpują bogatego asortymentu gadżetów do zabawy dla psów. Jakie inne rodzaje zabawek mogą wzbudzić zainteresowanie domowego zwierzęcia?

Piłki i akcesoria do aportowania

Do bezpiecznej zabawy w aportowanie warto wybierać gadżety wykonane z materiałów elastycznych, ale niepodatnych na rozgryzienie. Doskonałym przykładem psich zabawek do aportowania są tradycyjne piłki tenisowe. Rozmiar tego typu piłek jest odpowiedni dla większości psów średniej wielkości. Dla małych piesków warto wybierać gumowe piłki z kolcami lub guzami. Taka konstrukcja piłki ułatwia jej chwytanie i sprawia, że zwierzę nie ma problemu z aportowaniem. Wypustki na gumowych i winylowych piłkach dodatkowo masują dziąsła, co ma korzystny wpływ na psie uzębienie. Innym przykładem dobrej zabawki dla psa, do aportowania, są gumowe kości lub grube sznury z supłami, które wyglądem imitują kość. W odróżnieniu od twardego kawałka drewna zabawa tego typu gadżetem jest dla psa zdecydowanie bezpieczniejsza. Nie ma ryzyka skaleczenia dziąsła i zadławienia się ostrą drzazgą.

Zabawki do przeciągania

Obok aportowania, kolejną popularną psią zabawą jest przeciąganie. Do takiej zabawy można używać dowolnego rodzaju wytrzymałej tkaniny, ale zdecydowanie lepiej sięgnąć po profesjonalną zabawkę dla psa w formie plecionej liny zakończonej pętlą, grubego sznura lub wytrzymałej maskotki, którą pies może bezpiecznie szarpać bez ryzyka szybkiego jej zniszczenia. Zabawa w przeciąganie ma korzystny wpływ na psie zdrowie i kondycję. Pozwala wzmacniać mięśnie karku i szczęki. Oczywiście należy zachować umiar, by nie zrobić zwierzęciu krzywdy.

Gryzaki dla psów

Przykładem popularnej i niezwykle uniwersalnej zabawki dla psa jest elastyczny gryzak w formie gumowego kurczaka lub kości. Takimi gadżetami chętnie bawią się zarówno młode, jak i starsze zwierzęta i to niezależnie od ich rozmiaru. Oczywiście wielkość psiej zabawki warto dostosować do możliwości zwierzęcia. Żaden gumowy gadżet nie wytrzyma nacisku szczęk i siły psa dużej rasy. Dla takich psiaków zdecydowanie lepszym wyborem są gryzaki sznurowe, składające się z kilku splecionych ze sobą lin o dużej grubości. Pies nie powinien przegryźć sznura, a jeśli już mu się uda, to nie zrobi sobie krzywdy.