Top 3 pomysły na eventy online jesienią 2022 roku!

Świat zmienia się na naszych oczach w niewiarygodnym tempie. Pandemia w 2020 roku udowodniła nam, że musimy dostosowywać się do rzeczy, które jeszcze chwilę wcześniej nie przyszłyby nam do głowy. Nie inaczej sprawa miała się z branżą eventów firmowych i integracji. Agencje eventowe, które chciały przetrwać na rynku, musiały przekształcić wiele z wydarzeń ze swojego menu w aktywności online. Forma zdalna wszelkiego rodzaju konferencji, zabaw, konkurencji i gier miała odejść w niepamięć wraz ze wszystkimi obostrzeniami. Stało się jednak inaczej (delikatnie mówiąc). Okazało się, że przedsięwzięcia w przestrzeni wirtualnej mające na celu budować i scalać zespoły w firmach i korporacjach są teraz bardzo pożądane i okazały się świetnym wyborem nie tylko na czas, gdy nie wolno wychodzić z domu. Wygoda, oszczędność i komfort takich „wypadów” wskazuje, że eventy oraz integracja online zostaną z nami na stałe. Które z nich plasują się w czołówce?

Gotuj z kolegami i koleżankami z pracy czyli warsztaty kulinarne online

Gotowanie nie jest rzeczą dla każdego, ale wspólne gotowanie w gronie współpracowników i menadżerów to już czysta przyjemność i zabawa, niezależnie od naszych umiejętności. Uczestnicy podłączają się do dedykowanej platformy, a po drugiej stronie ekranów pojawi się zawodowy szef kuchni, który wprowadzi nas w tajniki gotowania i pokaże, jak przygotować potrawy z górnej półki. Wszystkie potrzebne składniki i akcesoria zostaną dostarczone nam pod same drzwi, a naszym zadaniem jest jedynie rozpakować je i postępować zgodnie z wytycznymi naszego eksperta. Interaktywna forma aktywności sprawia, że mistrz sztuki kulinarnej z przyjemnością odpowie na wszelkie nasze pytania i przeprowadzi nas krok po kroku aż do uzyskania naszego osobistego, kulinarnego dzieła sztuki. Wspólne gotowanie prowokuje wiele ciekawych rozmów, uczestnicy odpowiadają sobie historie o ulubionych potrawach dzieciństwa, żartują, dokazują – innymi słowy, integrują się.

Zostań domowym leśniczym czyli Las w Słoiku

Jest to chyba najbardziej niepozorna forma aktywności integracyjnej ze wszystkich. Tworzenie lasu w słoiku to niezwykle niebanalna, i niezwykle wciągająca czynność, która absorbuje uwagę nawet najmniej zainteresowanych tym tematem uczestników. Ekspert/ka z dziedziny florystyki przedstawi nam po krótce sposób, w jaki umieścić ziemię, odpowiednie rośliny i dekorację w szklanym słoju tak, by nasz personalny las rósł w najlepsze, ale cieszył także oczy nasze i naszych najbliższych. Bardzo istotnym aspektem jest tutaj wątek ekologiczny, gdyż bardzo wiele korporacji i firm aktywnie wspiera teraz wszelkie inicjatywy mające na celu ratowanie naszego środowiska naturalnego. Odbywa się to w nienachalnej i przyjaznej formie, podczas której uczestnicy sami dzielą się uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi ochrony naszej planety. Niezwykle interesująca forma integracji online – niezwykle nieszablonowa, a przez to tak ciekawa!

Beksiński integracji czyli wspólne malowanie obrazu

W wielu amerykańskich filmach widzimy sceny z warsztatów malowania obrazów dla amatorów. Sprawdza się to nie tylko w produkcjach filmowych, ale także w ramach budowania zespołu (ang. team building). W prostych słowach, pod drzwi zaproszonych na to wydarzenie gości dostarczane są wszelkiego rodzaju aplikacje, płótna i farby potrzebne do stworzenia swojego dzieła sztuki. Zawodowy artysta/tka wprowadzą nas do tej cudownej sztuki malowania, opowie w jaki sposób najlepiej wyrazić siebie a także będzie pomagać w trakcie całego procesu malowania. Przelewanie uczuć i emocji na płótno łączy się tutaj z integracją i zacieśnianiem więzi między pracownikami, ponieważ ta aktywność niesamowicie prowokuje do rozmów, ciekawych konwersacji i wymiany myśli. Pracownicy dowiadują się o sobie bardzo wielu rzeczy, a przez to stają się sobie o wiele bliżsi. Niezwykle ciekawa pozycja dla firm, które chcą podarować swoim pracownikom nieco twórczego czasu wypełnionego interesującymi pogawędkami i zakończonego utworzeniem własnego dzieła sztuki.