Gen. dyw. Molenda: Polska to kraj najczęściej narażony na ataki w cyberprzestrzeni na świecie

Generał dywizji Karol Molenda, podczas rozmowy w programie „Wirtualnej Polski”, wyznał, że Polska jest krajem, który w ostatnich tygodniach doświadcza największej ilości ataków w cyberswiecie. Szef Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni zaznacza, że każdego dnia nasz kraj jest areną konfliktów w cyberprzestrzeni. Właśnie ta część rzeczywistości jest pilnie strzeżona przez specjalistyczne siły.

Eksperci analizujący sytuację w oparciu o dane uzyskane od partnerów doszli do wniosku, iż Polska jest obecnie najczęściej atakowanym państwem na świecie. Konkretnie dotyczy to jednego rodzaju ataków, znanego jako atak DDoS. Taką tendencję obserwuje się przede wszystkim w ciągu ostatnich kilku tygodni – takie informacje przekazał dla portalu „WP” specjalista ds. cyberbezpieczeństwa.

W świetle najnowszych danych, w ostatnich dniach nasz kraj znalazł się na czele listy najczęściej atakowanych państw na świecie. Dodatkowo, gen. Molenda ujawnił, że w zestawieniu dotyczącym ataków za cały styczeń 2024 roku, Polska plasuje się na drugim miejscu.