Jakich kosmetyków i akcesoriów używać do brody?

Broda już od wielu lat cieszy się dużą popularnością i stanowi atrybut każdego prawdziwego faceta a sklepy typu barbershop obecnie spotkamy już w większości polskich miast jak Poznań czy Katowice. Dbanie o brodę to jednak nie tylko regularne jej strzyżenie i modelowanie, ale także pielęgnacja i każdy barber się z tym zgodzi. Aby utrzymać zdrowy wygląd i kondycję brody, potrzebne są odpowiednie akcesoria i kosmetyki. Podpowiadamy, jakie produkty warto mieć w swojej kosmetyczce.

Najlepsze męskie akcesoria do brody

Szczotka do brody

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji brody jest jej szczotkowanie. Szczotka pozwala oczyścić brodę z sebum i innych zanieczyszczeń, a także rozczesać włosy, dzięki czemu stają się one bardziej błyszczące i łatwiejsze do ułożenia. Wybierając szczotkę do brody, warto odwiedzić profesjonalny sklep i zwrócić uwagę na jej włosie – każdy barber Ci powie, że najlepiej sprawdzają się modele ze szczoteczek naturalnych, np. z drewna lub kości słoniowej.

Nożyczki do brody

Nawet jeśli regularnie odwiedzasz swojego barbera dobrze je mieć pod ręką w razie ewentualnej potrzeby. Do strzyżenia brody potrzebne są dobrej jakości nożyczki. Podczas wyboru tych akcesoriów warto zwrócić uwagę na ich kształt – lepsze efekty uzyskuje się przy pomocy nożyczek o ostrych i precyzyjnych czubkach.

Grzebień do brody

Jak dobrze wybrać grzebień do brody? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Najlepsze są grzebienie ze 100% zawartością drewna, ponieważ są one dobre zarówno dla Twojej brody jak i dla skóry. Należy także upewnić się, że wybrany grzebień ma odpowiedni rozmiar i kształt, aby dobrze czesał Twoją brodę.

Jakie są najlepsze kosmetyki do brody?

Jeśli twoja poranna rutyna to tylko szybkie ochlapanie twarzy wodą, twoja broda może narzekać, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo uwagi. Aby zarost na twarzy wyglądał i pachniał przyjemnie, zainwestuj w dobry szampon i odżywkę do brody. Skóra na głowie różni się od skóry na twarzy, dlatego używanie produktów przeznaczonych specjalnie do zarostu może dodać miękkości i sprawi, że Twoja broda będzie wyglądać zdrowo. Szampon powinien być delikatny, aby nie podrażniał skóry. Oprócz regularnego szczotkowania i strzyżenia pielęgnacja brody wymaga także odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia. W tym celu warto sięgnąć po dedykowane odżywki, balsamy i olejki, które poleci Ci Twój barber. Wybierz te produkty, które najlepiej pasują do Twojej skóry i włosów.

Dobry barbershop to podstawa w pielęgnacji brody

Jeśli poważnie podchodzisz do pielęgnacji brody, aby utrzymać ją w dobrej kondycji, potrzebujesz odpowiednich kosmetyków i akcesoriów. Barbering jest sztuką i barberzy dbają o to, aby ich klienci wyglądali i czuli się doskonale. Aby zostać barbersem, należy ukończyć odpowiednie szkolenie fryzjerskie. Dodatkowo mają oni odpowiednie narzędzia i doświadczenie, które pozwalają im na profesjonalne świadczenie usług fryzjerskich i dbanie o Twoją brodę na najwyższym poziomie. Znają się oni także na produktach i mogą doradzić, jakie akcesoria i kosmetyki do włosów i brody będą najlepsze dla danego typu włosów. Warto udać się do barbera, aby otrzymać profesjonalną pomoc w dbaniu o swoją brodę. Ci najlepsi zazwyczaj dodatkowo prowadzą barber shop, w którym będziesz mógł kupić odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji.