Perfekcyjne paznokcie – jak wykonać manicure hybrydowy w domu?

Marzysz o pięknych, długich, zadbanych paznokciach? Doprowadza Cię do szału malowanie ich zwykłym lakierem, na którym wiecznie się coś odciska? Nie chcesz płacić kosmetyczce za manicure? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie! Czas nauczyć się wykonywać manicure hybrydowy! W tym artykule podpowiemy Ci jakich akcesoriów będziesz potrzebować i jak wykonać cały zabieg krok po kroku. Do dzieła!

Akcesoria niezbędne do wykonania manicure hybrydowego

Żeby zacząć przygodę z wykonywaniem manicure hybrydowego, będziesz potrzebować kilku niezbędnych akcesoriów. Przede wszystkim potrzebna Ci będzie lampa. To spory wydatek, ale lampa posłuży Ci przez długi czas. Na tym sprzęcie nie warto oszczędzać. Dobrze, żeby lampa miała dużą moc, bo dzięki temu będzie szybciej i lepiej utwardzać wszelkie preparaty. Oprócz lampy będziesz potrzebować również kilku pilniczków, polerkę do paznokci, cążki do skórek i drewniane patyczki. Niezbędne będą również waciki bezpyłowe do przecierania paznokci. Oprócz tego potrzebne Ci będą oczywiście preparaty. Na samym początku warto zainwestować w cleaner do paznokci, który odpowiednio przygotuje płytkę do całego zabiegu. Przydatny jest również primer, zwiększający przyczepność lakierów. I czas na to co najważniejsze! Będziesz potrzebować bazę hybrydową, kolorowy lakier i top. Jeśli masz już wszystkie niezbędne akcesoria, pora przejść do działania!

Manicure hybrydowy krok po kroku

Jedną z najważniejszych czynności, jest przygotowanie paznokci do malowania. Należy dokładnie wyciąć skórki. Najlepiej robić to cążkami, którymi trzeba posługiwać się bardzo delikatnie. Osoby bardziej doświadczone mogą do tego użyć również frezarki. Kiedy skórki są już przygotowane, pora opiłować paznokcie i delikatnie zmatowić płytkę polerką. Teraz czas na przetarcie paznokci odtłuszczaczem lub cleanerem i nałożenie primera. Tego preparatu nie utwardza się w lampie. Po jego wyschnięciu nakładamy cienką warstwę bazy hybrydowej i utwardzamy ją w lampie, zgodnie z instrukcją podaną przez producenta. Następnie nakładamy dwie cienkie warstwy kolorowego lakieru. Każdą z nich osobno utwardzamy. Całość stylizacji należy zakończyć aplikacją topu hybrydowego, który również utwardzimy w lampie. Po wyjęciu dłoni z lampy, możemy cieszyć się trwałym i pięknym manicure. Osoby, które mają problem z suchymi skórkami, mogą jeszcze użyć oliwki nawilżającej.