Pielęgnacja skóry trądzikowej krok po kroku

Zawsze wydawało ci się, że skóra trądzikowa to problem nastolatek? Owszem, największy procent cery trądzikowej występuje u młodzieży w wieku 11-18 lat ale nie tylko. Podstaw dermatologicznych trądziku może być wiele, ich nazwy zależą od zmian chorobowych jakie występują. Ale jak sobie radzić z wypryskami zanim udamy się do dermatologa? Czy da się cofnąć zmiany zanim sprawa zajdzie za daleko? Pomóc może, odpowiednia codzienna pielęgnacja tego najbardziej wymagającego typu cery. Pamiętajmy jednak, że są to zmiany chorobowe warto więc zacząć od zmiany diety, stylu życia, badań hormonalnych.

Dieta

Często zdarza się, że źródłem problemu wyprysków na twarzy może być po prostu dieta. Wyklucz ze swojego jadłospisu produkty takie jak cukier, kawa, fast food, papierosy. Wprowadź wywary do picia, które oczyszczają organizm z toksyn takie jak czystek, czy rumianek.

Rytuały w pielęgnacji skóry twarzy

Niezależnie jakiego typu trądzik występuje na twojej twarzy, najważniejsza jest konsekwencja w stosowaniu produktów. Jednak bardzo często zdarza się, że nasza nieumiejętność w stosowaniu produktów powoduje nadmierne przesuszenie skóry, które paradoksalnie powoduje dodatkowe zbieranie się sebum . Najważniejsze to prawidłowe oczyszczanie skóry, produktami specjalnie przeznaczonymi do skóry trądzikowej np. typu syndet. Oprócz zwykłego mycia skóry specjalistycznymi preparatami, trzeba pamiętać o złuszczaniu martwego naskórka np. peelingami enzymatycznymi. Pamiętaj, by nie używać peelingów ziarnistych, to tylko pogorszy sprawę, rozsiewając jeszcze bardziej stan zapalny. Do codziennej pielęgnacji należy dopisać tonizowanie skóry. Toniki przywracają naturalne pH skóry, normalizują ją i zapobiegają rozmnażaniu się bakterii. Następnym krokiem są kremy, powinnym być one dobrane do rodzaju trądziku i pory dnia, najważniejsze by działały nawilżająco i antybakteryjnie, takie które wyciszą nam stan zapalny skóry. Pamiętaj, by nie dotykać twarzy brudnymi rękami, a przede wszystkim nie wyciskać wyprysków, to tylko pogorszy twój stan. Wrażliwa cera trądzikowa, to trudny orzech do zgryzienia jednak dzięki zmianie w stylu życia, aktywności fizycznej, odpowiedniej diecie i pielęgnacji skóry, wszystko da się wyprowadzić na prostą.