Skuteczna reklama firmy – gdzie szukać potencjalnych klientów?

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej korzystamy z reklamy tradycyjnej. Rezygnujemy z niej na rzecz kampanii reklamowych prowadzonych w Internecie. To właśnie tam najpewniej znajdziemy naszych potencjalnych klientów. Dzięki profilom w social mediach, czy korzystaniu z Google Ads trafimy do najszerszego grona odbiorców, a to przełoży się na zainteresowanie naszą działalnością. Dlatego warto dokładnie zaplanować kampanię, zastanowić się jakich rezultatów oczekujemy i jakie działania powinniśmy podjąć by to wszystko osiągnąć.

Google Ads i social media

Obecnie podstawą działalności praktycznie każdej firmy są profile w mediach społecznościowych. Wielu klientów, którzy chcą się czegoś dowiedzieć o naszej marce, będzie nas szukać na Facebook’u, czy Instagramie. Dlatego koniecznie powinniśmy pomyśleć o założeniu takich kont i przyłożyć się do ich prowadzenia. Oczywiście możemy to robić sami, albo zlecić to profesjonalistom, zajmującym się prowadzeniem social mediów zawodowo. Niezwykle ważne jest to by posty w serwisach pojawiały się systematycznie. Drugą istotną kwestią jest wchodzenie w interakcję z osobami, które nas obserwują. Dlatego warto odpisywać na komentarze i wiadomości prywatne. Pamiętajmy, że klienci mogą wystawiać nam w takich serwisach opinie, a nie jest tajemnicą, że im więcej pozytywnych opinii, tym więcej przyszłych klientów. Drugą, sprawdzoną i niezwykle popularną formą promowania działalności są Google Ads. Polegają na wyświetlaniu linków sponsorowanych w wyszukiwarce Google. W tym przypadku najlepiej zdać się na doświadczone osoby, które opracują jak najbardziej skuteczny plan działania.

Mailing, pozycjonowanie stron i blogi firmowe

Oprócz Google Ads i social mediów warto wykorzystywać również inne ścieżki reklamy. Wiele firm decyduje się na budowanie bazy mailowej klientów i wysyłanie im tak zwanych newsletterów. Mogą one zawierać treści dotyczące naszej działalności, a także kody rabatowe i informacje o aktualnych promocjach. Badania pokazują, że ponad 70% osób, które zgodziły się na przysyłanie newsletterów, dokładnie się z nimi zapoznaje i regularnie je czyta. Dobrą formą reklamy jest również pozycjonowanie strony internetowej, tak by znajdowała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Również do tego możemy zatrudnić specjalistów, którzy najlepiej będą wiedzieć, co zrobić by działania przyniosły oczekiwany efekt. Samodzielnie możemy natomiast zająć się prowadzeniem bloga firmowego, na którym będziemy umieszczać wszystkie ciekawe treści dotyczące naszej firmy i jej działalności. Tu, tak jak w przypadku profili w social mediach, ogromne znaczenie ma systematyczność.