TINI – co dzieje się z kochaną lata temu Violettą?

Kilka lat temu dziewczynki i nastolatki pokochały latynoską telenowelę spod szyldu Disneya. Nie było szkoły, w której gadżedy z wizerunkiem ukochanej Violetty się nie pojawiały, a wierni fani w internecie bacznie śliedzili nie tylko losy bohaterów, ale też obsady.

Violetta w polskiej telewizji zadebiutowała w lutum 2013 już od tamtej pory była reklamowana jako hit telewizyjny. I cóż się dziwić. Dzieci na całym świecie kochały Violettę. W samej polsce w 2015 odbyły się nawet koncerty, na które bilety wyprzedawały się w kilka minut. Violetta zapełniła największe polskie hale widowiskowe.

O latynowskim serialu

Serial opowiadał o utalentowanej dziewczynie imieniem Violetta, która wychowywana pod bacznym okiem jej ojca Germana przechodziła przez nastoletnie perypetie. Wraz z rozwojem fabuły odkrywała kolejne tajemnice jej rodziny, oraz wartości jakie niesie za sobą szczerość, miłość i przyjaźń. A wszystko to na tle muzyki skomponowanej specjalnie na potrzeby serialu.

Od zakończenia serialu minęło już kilka lat jednak Martina Stoessel znana szerzej jako TINI nie porzuciła swojej kariery muzycznej i śmiało można powiedzieć, że w Ameryce Łacińskiej stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych artystek, a w samej Europie równiez ma wiele fanów, którzy z niecierpliwością czekają na jej wizytę. Warto dodać, że wciąż inspiruje ona młodych twórców w Polsce i ostatnio jej piosenka zaśpiewana była na dziecięcym Konkursie Piosenki Eurowizji.

Przez ostatnie lata TINI ciężko pracowała nad swoim sukcesem i wyzerunkiem scenicznym. Wydała trzy autorskie albumy muzyczne dzięki, którym możemy zobaczyć jej rozwój jako artystki. W drodze jest już kolejny, który jest już jasno ugruntowany w gatunku, który tworzy. Jednak warto zaznaczyć czym poszczególne albumy się różnią.

TINI

Jest to pierwszy album wydany w 2016 roku. Złożony z dwóch ścieżek dźwiękowych. Pierwsza jest solowym albumem artystki, gdzie przeważają głównie brzmienia popu i rocka, drugi jest ścieżką dźwiękową do filmu Tini nowe życie Violetty, który był zwieńczeniem całego projektu.

QUIERO VOLVER

Wydany w 2018 album o lekkich brzmieniach, głównie latynoamerykańskich. Dalej trzymany jest klimat popowy jednak skłania sie już bardziej ku rodzimym rytmom artystki.

TINI TINI TINI

Motywem przewodnim jest hasło, które artystka wypowiada w wielu swoich utworach. Jest to najdojrzalszy album jej autorstwa i przeważają tutaj głównie rytmy latynoamerykańskie: cumbia i reggenton. Album ukazał się zimą 2020 roku.

Aktualnie najnowszym utworem artystki jest La Loto, który zdobył już miliony wyświetleń, a sama Martina nie zwalnia i zapowiada już swój czwarty solowy album.