Wakacje to czas letnich festiwali. Oto co czeka nas w tym roku

Ten rok będzie wyjątkowy dla wszystkich miłośników muzyki. Po długiej, pandemicznej przerwie wracają najpopularniejsze polskie festiwale muzyczne. Ich zróżnicowanie gatunkowe sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Fani rocka, rapu, czy klubowych lub popowych brzmień będą zachwyceni tym, co przygotowali organizatorzy festiwali. A Wy wiecie już gdzie chcielibyście się wybrać?

Open’er Festival czy Orange Warsaw Festival?

Open’er Festival i Orange Warsaw Festival to z pewnością dwa najbardziej znane, polskie festiwale. Pierwszy z nich odbędzie się jak zwykle w Gdyni, drugi, jak sama nazwa wskazuje w Warszawie.

Open’er Festival

W tym roku to święto muzyki zaplanowano na 29 czerwca. Festiwal będzie trwać do 2 lipca. Chociaż bilety nie należą do najtańszych, na tym festiwalu można zobaczyć największe gwiazdy światowej i polskiej muzyki. Jego ogromną zaletą jest to, że nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego, dzięki czemu każdy znajdzie na nim coś dla siebie. Oczywiście nie trzeba kupować karnetu na cały festiwal. Możemy ograniczyć się do biletu na wybrany dzień. A kogo zobaczymy w tym roku na festiwalowej scenie? Wśród kilkudziesięciu artystów pojawiają się między innymi Dua Lipa, Imagine Dragons, Dawid Podsiadło, Twenty One Pilot, czy The Chemical Brothers. Z pewnością jest to wielkie, muzyczne święto, którego uczestnicy długo nie zapomną!

Orange Warsaw Festival

Orange Warsaw Festival odbędzie się w pierwszy czerwcowy weekend, czyli 3-4 czerwca. Cały festiwal ma miejsce na torze wyścigów konnych Służewiec. Podobnie jak na Open’erze zobaczymy na nim gwiazdy światowego formatu, reprezentujące przeróżne gatunki muzyczne. Wśród tegorocznych artystów znajdują się Tyler, The Creator, Florence and the Machine, Stormzy, Nas, czy Joey Badass. Również w przypadku tego festiwalu możemy kupić bilety jednodniowe lub karnety na całość.

Inne festiwale warte odwiedzenia

Oprócz wcześniej wspomnianych festiwali w Polsce odbędzie się wiele więcej ciekawych, muzycznych wydarzeń. Możemy na przykład wybrać się na Kraków Live Festival, który odbędzie się w dniach 19-20 sierpnia. Tutaj line-up nie jest jeszcze do końca znany, ale wśród potwierdzonych już artystów znajdują się, między innymi Halsey, Lewis Capaldi, czy też Jan-rapowanie. Kolejna ciekawa propozycja to śląski FEST Festival z Chorzowa. W tym roku, w dniach 10-13 sierpnia na scenie zobaczymy takie gwiazdy jak STROMAE, The Chainsmokers, oraz Bitamina i Young Leosia. A jeśli o festiwalach mowa to nie może zabraknąć jednego z najpopularniejszych, dorocznych wydarzeń, czyli Pol’and’Rock Festival (dawny Przystanek Woodstock). Ten niesamowity festiwal wyróżnia się darmowym wstępem i cudowną atmosferą panującą wśród uczestników.