Otwarte zapisy na program 800 plus dla nowego okresu świadczeń

Od czwartku, starającym się o świadczenie 800 plus, dostępny jest proces składania wniosków na następną rundę. Nowy cykl rozliczeniowy tego programu zainicjuje się 1 czerwca 2024 r. i zakończy 31 maja 2025 r. Wnioski są przyjmowane za pośrednictwem platformy internetowej Emp@tia, usług bankowości online, PUE ZUS oraz poprzez aplikację mobilną mZUS, którą można pobrać za darmo.

Świadczenie wychowawcze gwarantowane jest dla każdego dziecka do osiągnięcia przez nie 18. roku życia, bez względu na wysokość dochodów rodziny.

Począwszy od 1 lutego, ZUS rozpoczyna proces przyjmowania wniosków o świadczenie wychowawcze w ramach programu Rodzina 800 plus na nadchodzący okres świadczeniowy. Jak przypomina rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski, ten okres potrwa od 1 czerwca 2024 r. do 31 maja 2025 r.

Zgodnie z jego słowami, możliwe jest złożenie wniosku tylko poprzez kanały elektroniczne. Wyboru dokonuje się spośród kilku dostępnych opcji: aplikacji mobilnej mZUS dla smartfonów i tabletów, Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portalu Emp@tia lub usług bankowości elektronicznej.

Rzecznik szczególnie poleca aplikację mobilną mZUS, która umożliwia składanie wniosków nie tylko o 800 plus, ale także o świadczenie z inicjatywy „Dobry Start”, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) oraz dofinansowanie do żłobka.